Gürkan Kaban Kimdir?

Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği bölümlerinden mezun oldu.

Kariyer hayatına, 1995-1998 yılları arasında İstanbul da Çırağan Hotel Kempinski de Yiyecek – İçecek departmanında servis görevlisi olarak çalışmaya başladı ve farklı pozisyonlarda üç yıl boyunca görev aldı.

1998-2008 yılları arasında Amerika’da ‘Cruise’ gemilerinde Asst Maitre d’ Senior olarak çalıştı.

Türkıye’ye döndükten sonra 2009 yılında, Ankara Rixos Oteli’nin açılış ekibinde Banket Servis Müdürü olarak görev aldı. Açılış sürecinden sonra ailesinin yanına döndü ve 2010 yılında İstanbul’da Dedeman İstanbul Oteli’nde Yiyecek içecek Servis Müdürü olarak görevini sürdürdü. 2011-2013 yılları arasında Crowne Plaza Asia İstanbul otelinde açılış ekibinin bir üyesi olarak Operasyon Müdürü pozisyonunda görev aldı.

2013 yılında açılış deniyimlerine bir yenisini daha ekleyerek, Hilton İstanbul Kozyatağı otelinin açılış kadrosuna Yiyecek içecek Direktörü olarak dahil oldu ve halen bu görevini yürütmektedir.

Hizmet sektörünün kendisine kazandırdığı en önemli yetkinlik; sosyal etkileşim ve iletişim becerisidir. Bu yetkinliğin; ‘insanı tanıma’, ‘insanı anlama’ ve ‘psikoloji’ açısından önemli olduğuna inanmakta ve kendi başarısının nedeni olarak görmektedir. Gürkan Kaban aynı zamanda bu yetkinlikleriyle yiyecek içecek servis ve upsell eğitimleri tasarlayıp sunarak da turizm sektöründeki çalışanların hizmet kalitelerini bir üst seviyeye çıkartma misyonunu yerine getirmektedir.

İyi derecede İngilizce bilmekle birlikte, ikinci dil olarak halen İspanyolca Dil Eğitimine devam etmektedir.

1978 Erzurum doğumlu olan Kaban, evli ve bir çocuk babasıdır.